Wyświetlanie 1–12 z 81 wyników

Mocny, wyrazisty alkohol dla koneserów? Mowa oczywiście o whisky, trunku destylowanym z zacierów zbożowych. Proponujemy hurtowe ceny tego napoju, którym można delektować się na wiele różnych sposobów.

Woda życia

Niektóre tłumaczenia podają, że nazwa „whisky” oznacza woda życia. Stosuje się wiele metod produkcji tego trunku, dzięki czemu finalnie różni się on intensywnością smaku, kolorem, a także stężeniem alkoholu. Powstaje na skutek destylacji zacieru zbożowego, a jego szlachetność wynika z długiego dojrzewania w specjalnie przystosowanych do tego beczkach. Ich rodzaj również ma wpływ na ostateczny smak alkoholu. Zazwyczaj określa się go jako karmelowy, z nutą wanilii. W naszej hurtowni whisky można znaleźć różne interesujące propozycje smakowe. Koneserzy są w stanie wychwycić więcej nut aromatycznych, a nawet stwierdzić, w jakich beczkach leżakował degustowany trunek (wyczuwają posmak dębu czy sherry). Whisky cieszy się największą popularnością w krajach anglosaskich – Wielkiej Brytanii, Kanadzie, USA i Irlandii.

Jak pić whisky?

Degustowanie tego alkoholu wzbudza zwykle sporo kontrowersji. Trzeba pamiętać o odpowiednim rodzaju szkła – uważa się, że whisky powinno się degustować w niskich, szerokich szklankach o grubym dnie, ewentualnie w kieliszkach tulipanowych. Nie bez znaczenia są też dodatki, z którymi pija się ten szlachetny alkohol. Niekiedy wkłada się do whisky trochę lodu, a nawet… wlewa wodę, choć tradycjonaliści i koneserzy skrytykują ten zwyczaj i powiedzą, że jedyną słuszną metodą jest sauté, czyli bez zbędnych składników. W naszej hurtowni whisky można zakupić tańsze i droższe rodzaje tego alkoholu. Te pierwsze świetnie sprawdzą się jako baza drinków (z napojami gazowanymi czy sokiem z cytrusów), te drugie najlepiej spożywać samodzielnie, by wyczuć pełnię ich smaku.

Jakie whisky wybrać?

W naszym asortymencie można znaleźć mnóstwo wyśmienitych gatunków whisky, a także zamówić je w cenach hurtowych. Proponujemy zarówno tańszej wersje typu blended, a także trunki, które leżakowały kilkanaście lat (single malt). Te drugie są bardziej wyraziste i zazwyczaj mają więcej wyczuwalnych smaków. Możecie zdecydować się na Aberlour, Ballantine’s, Bells, Chivas Regal, Grants czy Jack Daniel’s. Taki trunek doskonale sprawdzi się na prezent – zwłaszcza dla eleganckiego mężczyzny, który zna się na doskonałych alkoholach. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą – ma ona charakter poglądowy. W celu złożenia zamówienia zapraszamy do kontaktu (mailowego bądź telefonicznego).

Aby odwiedzić tą stronę, musisz mieć ukończone 18 lat.

Proszę potwierdzić swój wiek.